28.11.2017 18:18
 Версія для друку

Щодо Національного діалогу про водну політику в Україні

news-image
28 листопада 2017 року Голова Державного агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко взяла участь у другій зустрічі Національного діалогу про водну політику.
Метою зустрічі було обговорення і напрацювання пропозицій щодо підготовки Національної водної стратегії, законодавчих та інституційних змін у сфері водної політики і, зокрема, обговорення питань реформування системи моніторингу вод в Україні.
Захід відбувся під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Миколи Кузя за участю представників органів виконавчої влади України, міжнародних організацій, міжнародних проектів, науковців, неурядових організацій та інших заінтересованих сторін.
Основний акцент під час зустрічі було зроблено на питанні реформування системи моніторингу вод в Україні. Зокрема, відбулося представлення презентації щодо порядку здійснення моніторингу вод, який відповідатиме вимогам Рамкової Водної Директиви та запроваджуватиме процедуру формування відповідних програм моніторингу вод за басейновим принципом.
У своєму виступі Ірина Овчаренко акцентувала увагу присутніх на  реально вжитих кроках щодо впровадження європейських підходів в управлінні водними ресурсами. Зокрема інформувала про напрацьовані законодавчу та нормативно-правову бази з питань інтегрованого управління водними ресурсами. Крім того, інформувала про вже працюючу спрощену процедуру отримання дозволів на спецводокористування.
Окремо зупинялася на реформаторському проекті постанови Уряду щодо моніторингу поверхневих вод. Яким передбачено докорінні зміни методів та оцінки якісного стану водних ресурсів. Зокрема, зазначеним проектом передбачено починаючи з 2019 року проведення діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу вод. Адже однією з важливих основ при розробці планів управління річковими басейнами є реальні та достовірні результати моніторингу вод.
Також під час наступних сесій заходу розглядалися питання доступу до безпечної і якісної питної води, проблеми сільського водопостачання та санітарії, впливу на них процесів дерегуляції та ін.