26.09.2017 18:52
 Версія для друку

26 вересня 2017 року розпочато ХХІ нараду Уповноважених Урядів України та Угорщини

news-image
Зазначена нарада відбувається у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах. Українську делегацію очолює Ірина Овчаренко, Голова Держводагентства, Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах.
Угорську делегацію очолює Петер Ковач - Уповноважений Уряду Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах.
Протягом 26 вересня інтенсивно обговорювався стан українсько-угорського співробітництва за 2016-2017 роки. Сторонами детально обговорено діяльність заступників Уповноважених Урядів та керівників робочих груп Сторін. Зокрема, представниками делегацій акцентувалася увага на питаннях не лише протипаводкового захисту, а і на управлінні посухами, фінансуванні протипаводкових заходів, технічного стану гідроспоруд обох країн.
Очільником української делегації Іриною Овчаренко поінформовано угорських колег про реформування водогосподарської галузі України відповідно до європейських стандартів, зокрема зміни, внесені до Водного кодексу України у частині закріплення принципів басейнового управління водними ресурсами, розробки карт та планів управління ризиками затоплення та інше.
Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру інформував присутніх про українсько-угорське співробітництво у частині гідрологічних прогнозів на прикордонних водах та вніс пропозицію щодо розгляду можливості оновлення необхідного обладнання для проведення спільних українсько-угорських вимірювань витрат води на прикордонних водах. Завершуючи свій виступ, Микола Кульбіда висловив подяку за плідну співпрацю угорським колегам.
Петер Ковач під час свого виступу зазначав, що угорські колеги-водогосподарники готові до продовження співпраці та обміну здобутим досвідом. Наголосив, що фінансування протипаводкових заходів одне з найважливіших у транскордонному співробітництві, висловив сподівання, що Українська Сторона приділятиме цьому напрямку належну увагу.
Ірина Овчаренко, у свою чергу, також подякувала Угорській Стороні за співпрацю. Під час своєї промови інформувала, що в Україні триває динамічний процес реформування і децентралізації фінансових надходжень, що має бути конкретним позитивним кроком у фінансуванні заходів екологічного спрямування. Наголошувала на тому, що Закарпаття потребує фінансування з Державного бюджету України на протипаводкові заходи. І Держводагентство постійно співпрацює з Мінфіном України щодо фінансування протипаводкових заходів.
Враховуючи висловлені позиції двох Сторін, було схвалено звіти заступників Уповноважених протягом 2016-2017 років та узгоджено Плани роботи заступників Уповноважених Урядів, керівників та експертів робочих груп на 2017-2018 роки. Разом з тим вирішено, що Сторони, у разі необхідності, можуть проводити спільні позачергові заходи.
Окремо учасники заходу зупинялись на обговоренні українсько-угорських проектів, які планується подати на конкурс заявок у рамках програми транскордонного співробітництва Європейської Комісії та інших міжнародних фінансових джерел. Зокрема, представником української делегації зазначено, що Дунайська Стратегія сприятиме залученню ресурсів для фінансування українських проектів, зокрема з Європейською Комісією та країнами ЄС. Окремо відзначено, що Басейнове управління водних ресурсів р. Тиса має позитивний досвід у реалізації міжнародних проектів, фінансованих програмами ЄС.
Окрім цього, взаємно поінформовано про стан реалізації Спільної Українсько-Угорської протипаводкової програми розвитку та ситуацію з твердими побутовими відходами в басейні Верхньої Тиси.
Завершуючи перший день обговорень, представниками української делегації зазначено, що співробітництво на прикордонних водах є однією з найважливіших складових діяльності Держводагентства, зокрема, охорона, раціональне використання та відтворення транскордонних річок, захист від негативного впливу шкідливої дії вод є важливим та невідкладним завданням, ефективне вирішення якого можливе лише за умови тісного двостороннього співробітництва України та Угорщини.
 
Довідково: 27 вересня робота Уповноважених Урядів України та Угорщини продовжуватиметься, адже важливі питання транскордонної співпраці потребують спільного та детального опрацювання обома Сторонами. Зокрема, відбудеться ознайомлення угорської делегації з водогосподарськими об’єктами Київської області. 28 вересня за результатами наради буде підписано Протокол, який є обов’язковим для виконання як українськими, так і угорськими колегами.