23.11.2017 20:35
 Версія для друку

23 листопада 2017 року розпочалася VIII нарада Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь

news-image
Нарада відбувається у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод.
Українську делегацію очолює Михайло Хорєв, Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод, перший заступник Голови Агентства.
Білоруську делегацію очолює Олександр Корбут - заступник Міністра природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, Уповноважений Уряду Республіки Білорусь з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод.
Під час зустрічі Сторонами здійснено взаємне інформування щодо стану виконання рішень Протоколу VІІ наради заступників Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь та результатів роботи робочих груп.
Зокрема, Українською Стороною поінформовано про прийняття Верховною Радою України Закону від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом» та розробку низки нормативно-правових актів, які впроваджують нові підходи в управлінні водними ресурсами.
Крім того зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 336 затверджено Порядок розроблення плану управління річковим басейном. На даному етапі у рамках виконання заходів щодо впровадження Водної Рамкової Директиви Держводагентством спільно з Мінприроди розпочато роботу з удосконалення системи моніторингу вод, зокрема, розробляється проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод».
Білоруською Стороною поінформовано про прийняття технічного кодексу усталеної практики ТКП 17.06-14-2017 (33140) «Охорона навколишнього середовища і природокористування. Гідросфера. Вимоги до розробки, складання та оформлення проектів планів управління річковими басейнами», а також про виконані роботи зі складання плану управління басейном річки Західний Буг і початок діяльності зі створення Західно-Бузької басейнової ради.
Також Сторонами відзначено, що діяльність робочих груп у 2017 році здійснювалася відповідно до затверджених планів робіт.
Окрім цього, Сторонами розглядалися питання щодо зміни статусу водогосподарських об’єктів у зв’язку із проведенням демаркаційних робіт з облаштування державного кордону України з Республікою Білорусь та про необхідність збільшення корисної ємності Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу, а також пропозиції щодо внесення змін до Правил її експлуатації.
Разом з цим, було затверджено регламенти роботи робочих груп і плани роботи робочих груп на 2018 рік та їх склади та домовлено про місце і час проведення IX наради Уповноважених Урядів.
На завершення першого дня наради відбулася оглядова екскурсія до республіканського ландшафтного заказника «Мозирські яри».