14.09.2017 10:54
 Версія для друку

13 вересня 2017 року у Республіці Польща (н.п. Гочів) розпочато роботу ХVІ засідання Українсько-Польської комісії з питань прикордонних вод

news-image
Зазначене засідання відбувається у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.
 
Українську делегацію очолює Ірина Овчаренко, Голова Агентства, Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах. Польську делегацію очолює Маріуш Гайда - заступник державного секретаря Міністерства довкілля Республіки Польща, Уповноважений Уряду Польщі з виконання Угоди між Урядом Республіки Польща та Урядом України про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.

Триває інтенсивна робота робочих груп, оскільки обговорюються питання транскордонного співробітництва, починаючи з 2014 року. Є спільні домовленості обох Сторін налагодити співпрацю, яка б відображалася у щоквартальному обміні інформацією щодо водогосподарської ситуації в межах транскордонних басейнів річок та спільному відборі проб води для паралельного визначення якості поверхневих вод. Також було домовлено внести зміни у ряд спільних документів, редакція деяких не змінювалась з 1999 року.

Окрім тем спілкування за регламентом, Уповноважені домовились на наступній зустрічі розглянути питання укладання меморандуму про співпрацю за більш ширшими напрямками, ніж транскордонні водотоки.
Очільником української делегації з приємністю відзначено, що польські колеги щиро готові поділитись своїм досвідом впровадження Водної Рамкової Директиви з врахуванням тих помилок, яких вони припустились при складанні перших планів управління річковими басейнами. Це безцінний досвід, який допоможе Україні обійти деякі проблемні питання на шляху впровадження європейських принципів управління водними ресурсами.
 
Довідково: постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2017 № 336 «Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном» передбачено, що перші плани управління річковими басейнами для кожного району річкового басейну подаються до Кабінету Міністрів України для затвердження не пізніше ніж 1 серпня 2024 року.
 
Державне управління водного господарства Республіки Польща зараз знаходиться на етапі 3-го циклу складання планів управління.

Разом з тим, польські колеги також підтверджують, що для Уряду Польщі Водна Рамкова Директива була найскладнішою директивою, яку вони імплементували.

Наразі в Польщі прийнято новий Водний кодекс і Державне управління водного господарства Республіки Польща з 1 січня 2018 року буде реформуватись. Буде створено більше 200 басейнових відділень (тобто на всіх річках, де є господарська діяльність), які будуть вирішувати всі питання, пов'язані з водою. У цих басейнових управліннях сконцентровано усі функції, які пов'язані з водним фактором, які раніше були розділені між різними органами державної та місцевої влади і органами місцевого самоврядування.
 
14 вересня робота Уповноважених Урядів України та Польщі продовжується, адже важливі питання транскордонної співпраці потребують спільного та детального опрацювання обома Сторонами.

За результатами заходу буде підписано Протокол, який є обов’язковим для виконання як українськими, так і польськими колегами.